narzędzia instar

Narzędzia Instar

Po prezentacjach narzędzi TytanX i Nature przyszedł czas na przegląd narzędzi z linii Instar, będących ważną częścią naszego katalogu produktów. Narzędzia Instar to szeroka gama narzędzi ręcznych. Znaleźć w niej można różnego rodzaju kielnie, mieszadła, pace nierdzewne, pace PCV i ABS, pace styropianowe, pace szlifierskie oraz szpachle. Dostępność różnych typów narzędzi i rozwiązań w kategoriach poszczególnych produktów sprawia, że każdy budowlaniec znajdzie tu coś dla siebie.

Kluczowe cechy, na które zawsze warto zwrócić uwagę przy wyborze narzędzi to przede wszystkim wysoka jakość, ergonomia oraz bezpieczeństwo ich użytkowania. Wysokiej jakości narzędzia zapewniają długowieczność i niezawodność, co przekłada się na efektywność pracy. Ergonomiczne rozwiązania minimalizują zmęczenie i ryzyko kontuzji, umożliwiając komfortową pracę przez dłuższy czas. Bezpieczeństwo użytkowania jest priorytetem. Z powyższych powodów warto inwestować w produkty sprawdzonych marek, cieszące się renomą na rynku narzędziowym. Takimi narzędziami są narzędzia z linii Instar.

Narzędzia Instar – co je wyróżnia?

Narzędzia Instar to 30 lat naszych doświadczeń w produkcji narzędzi ręcznych. Niewielu producentów może poszczycić się takim stażem, a jest on kluczowy dla jakości dostarczanych na rynek narzędzi. Instar jako wiodący producent narzędzi budowlanych ma tę przewagę, że ma pełną kontrolę nad każdym etapem powstawania produktów – od technicznego projektu, poprzez dobór odpowiednich materiałów do produkcji, a skończywszy na gotowych narzędziach schodzących z naszej własnej linii produkcyjnej. Wszystko to sprawia, że nasze narzędzia budowlane są dostosowane do potrzeb i oczekiwań użytkowników, przetestowane w ich codziennej pracy.

Słuchamy opinii i uwag klientów, obserwujemy i analizujemy zmieniające się trendy rynkowe, a dzięki temu sukcesywnie wdrażamy nowe patenty i rozwiązania. Wszystko to sprawia, że narzędzia Instar są coraz bardziej doskonałe. Wybierając narzędzia Instar masz pewność, że każda praca budowlana będzie przebiegać sprawnie i bezproblemowo.

narzędzia instar

Oto główne kategorie narzędzi sygnowanych logo Instar:

Kielnie murarskie

Kielnie to podstawowe narzędzia murarskie, znajdujące zastosowanie w układaniu cegieł, bloczków oraz innych materiałów budowlanych. Służą do nakładania, rozprowadzania i formowania zaprawy murarskiej. Kielnie Instar występują w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na dopasowanie narzędzia do konkretnej pracy.

W szerokim asortymencie naszych kielni dostępne są m.in. kielnie sztukatorskie o różnych kształtach i z różnym układem zębów, kielnie trójkątne i trapezowe, kielnie kątowe zewnętrzne i wewnętrzne, kielnie łopatkowe i kielnie fugowe. Kielnie Instar wykonywane są ze stali nierdzewnej i stali węglowej. W ofercie dostępne są kielnie z praktycznymi uchwytami drewnianymi, jak również kielnie z wygodnym uchwytem gumowym.

Zobacz kielnie Instar

Mieszadła do mas

Mieszadła to narzędzia, które umożliwiają skuteczne mieszanie różnych materiałów budowlanych, takich jak zaprawy, farby czy kleje. Dzięki mieszadłom można uzyskać jednolitą konsystencję mieszanki, co jest kluczowe dla jej właściwego zastosowania.

Instar jako wiodący producent mieszadeł budowlanych w Polsce i Europie ma do zaoferowania przekrojowy zestaw mieszadeł. Wśród nich można znaleźć mieszadła do farb, mieszadła do zapraw, mieszadła do klejów. W naszym asortymencie są dostępne mieszadła ślimakowe i śrubowe, mieszadła trójłopatkowe, kielichowe i koszykowe, a także mieszadła do mas płynnych i żywic. Mieszadła Instar dostępne są w formie ocynkowanej i malowanej proszkowo. Zapewniamy również dodatkowe akcesoria do mieszadeł – przejściówki i przedłużki, dzięki którym są one użyteczne z każdym sprzętem, a praca z nimi jest wyjątkowo komfortowa.

Zobacz Mieszadła Instar

Pace nierdzewne

Pace nierdzewne to narzędzia, które są nieodzowne przy wykonywaniu prac tynkarskich i gładziarskich. Służą do nakładania, formowania i wygładzania różnych mas budowlanych, takich jak tynki, gładzie czy szpachle.

Pace nierdzewne Instar to szeroki wybór różnego rodzaju narzędzi. Wśród nich znaleźć można pace proste, kątowe i zębate (z różnym kształtem zębów), pace półokrągłe i pace weneckie, a także pace do wylewek. Pace nierdzewne dostępne są w naszym katalogu produktów w wersjach z różnymi uchwytami, od drewnianych poprzez uchwyty z tworzywa sztucznego, a na pacach z uchwytami ABS kończąc.

Zobacz Pace nierdzewne Instar

Pace PCV i ABS

Pace wykonane z PCV i ABS są lżejszą alternatywą dla tradycyjnych pac nierdzewnych. Charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Pace PCV są często używane do nakładania i rozprowadzania klejów oraz mas uszczelniających, natomiast pace ABS sprawdzają się doskonale przy pracach tynkarskich. Ich niska waga oraz ergonomiczny kształt sprawiają, że praca z nimi jest wygodna i mniej męcząca dla rąk.

W tej kategorii Instar ma do zaoferowania pace proste i zębate z uchwytami z tworzywa sztucznego i uchwytami ABS. W naszej ofercie znaleźć można pace z gumą, pace z filcem, pace z różnymi rodzajami gąbek (rzadką, gęstą, gęstą nacinaną, smpx, smpx nacinaną, hydrochłonną, hydrochłonną nacinaną, gumową, szarą, brązową, hydrogumą, celulozową, glazurniczą) a także pace z włókniną i rubenem. Oferujemy również szeroki asortyment wymiennych materiałów zapasowych, dzięki którym pace posłużą przez długi czas.

Zobacz Pace PCV i ABS Instar

Pace styropianowe

Styropianowe pace są niezastąpionym narzędziem budowlanym, używanym zarówno do nakładania zaprawy murarskiej, jak i do wykańczania nałożonej warstwy materiału. Umożliwiają one uzyskanie idealnego efektu poprzez wygładzanie, wyrównywanie i zacieranie tynku. Paca wykonana ze styropianu pomaga w tworzeniu idealnie gładkich powierzchni ścian. Jest lekka, ergonomiczna i wygodna w użyciu, co zapewnia pełną kontrolę nad powierzchnią podczas pracy.

Oferta Instar obejmuje kilka rodzajów pac styropianowych, w tym pacę styropianową szpaletową, pacę styropianową z gumą, pacę styropianową z filcem, pace styropianowe z gąbką rzadką, gęsta, nacinaną, smpx i hydrogumą.

Zobacz Pace styropianowe Instar

Pace szlifierskie

Pace szlifierskie to narzędzia niezbędne do wygładzania i wyrównywania różnych powierzchni, w tym tynków i gładzi. Są wyposażone w powierzchnie ścierne, co umożliwia dostosowanie narzędzia do konkretnego rodzaju pracy.

Pace szlifierskie są w ofercie Instar dostępne w wersji z papierem ściernym, siatką szlifierską i powierzchniami typu tarnik. Wybrane pace mają możliwość mocowania powierchni trącej na tzw. motylki, w innych przygotowano wygodną metodę zatrzaskową.

Zobacz Pace szlifierskie Instar

Szpachle

Szpachle to wszechstronne narzędzia budowlane, które znajdują zastosowanie przy nakładaniu i rozprowadzaniu różnych mas budowlanych, takich jak gips, kleje, czy masy szpachlowe. W zależności od szerokości i kształtu ostrza, szpachle mogą być używane do precyzyjnych prac wykończeniowych, a także do wyrównywania większych powierzchni.

Szpachle Instar to duży wybór narzędzi do różnych zastosowań. Wśród nich obecna jest szpachla profilowana, szpachla malarska, szpachla fasadowa i metalowa (obie w wersjach prostej i z zębami), a także szpachla do kleju, szpachelka malarska i kilka rodzajów skrobaków malarskich. Również w przypadku szpachli przygotowaliśmy narzędzia z różnymi uchwytami, od drewnianych po uchwyty z tworzywa.

Zobacz Szpachle Instar

Inne narzędzia i akcesoria

Tworząc wyspecjalizowane narzędzia w powyższych kategoriach nie zapomnieliśmy o narzędziach i akcesoriach peryferyjnych, które przydadzą się w trakcie różnych prac budowlanych i remontowych. Wśród nich oferujemy wygodne komplety glazurnicze, różnego rodzaju wiadra, tace do gładzi, dystanse do zbrojenia, czerpaki i kastry, zdzieraki, uchwyty, kółka, poziomice, łopaty, skrzynki, fugownice a także niezbędne materiały zapasowe.

Instar zapewnia kompletne wyposażenie do prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Narzędzia i akcesoria dostępne w naszym katalogu sprawią, że nigdy nie zabraknie pomysłu na profesjonalne wykonanie pracy.

narzędzia instar

Narzędzia Instar – podsumowanie

Narzędzia Instar to obok TytanX i Nature linia produktów produkowanych przez naszą firmę. Ich wysoka jakość i niezawodność, potwierdzona wielokrotnie na placu budowy to wystarczająca rekomendacja. Ich właściwy dobór i umiejętne użycie pozwala na osiągnięcie profesjonalnych rezultatów i znacząco ułatwia pracę. Instar to narzędzia które będą służyć przez wiele lat.

Zapraszamy do naszego katalogu produktów