KIELNIA NIERDZEWNA SZTUKATORSKA ŁEZKA UCHWYT KD1

Kielnia nierdzewna sztukatorska łezka

Do prac wykończeniowo – sztukatorskich.
Uchwyt z drewna bukowego.

Kod Produkt Szt/opak Ilość paletowa Kod EAN
346-1014 5614 Kielnia 140 mm nierdzewna sztukatorska łezka uchwyt KD1 10 2500 5906295862475

 

Kielnia sztukatorska

Kielnia sztukatorska to specjalistyczne narzędzie używane przy ozdabianiu powierzchni budynków oraz ich wnętrz. Jest niezbędna dla osób, które chcą uzyskać precyzyjne i estetyczne wykończenie swoich projektów budowlanych.

Blat kielni sztukatorskiej najczęściej wykonany jest z blachy nierdzewnej, ma zaokrąglone końce, co pozwala na łatwe i precyzyjne formowanie materiałów dekoracyjnych, takich jak gips, tynk czy masa sztukatorska. Dzięki niej wykończymy takie elementy dekoracyjne jak gzymsy, bonie, listwy itp.

Narzędzie jest przydatne również dla osób, które chcą wykonać remont lub naprawy w swoim domu. Dzięki niej można łatwo wymodelować i wykończyć powierzchnie, co przekłada się na estetyczny wygląd i trwałość gotowych elementów. Każda osoba, która ceni sobie eleganckie wykończenia, powinna mieć to narzędzie w swoim warsztacie.

Kielnia sztukatorska czy kielnia trapezowa – którą wybrać?

Kielnia sztukatorska i trapezowa są wykonane w zupełnie inny sposób. Kielnia sztukatorska nadaje się przede wszystkim do precyzyjnego nakładania masy. Dzięki swojej budowie dotarcie do trudnego miejsca nie sprawi żadnego problemu. Ponadto nada się idealnie do nakładania, rozprowadzania i uzupełniania ubytków, ale również do szpachlowania. Kielnia trapezowa to przede wszystkim możliwość wyboru z kilku rozmiarów. To właśnie on warunkuje formę i sposób użycia. Większe umożliwią wydajne nakładanie oraz rozprowadzanie zapraw, gipsów czy klejów. Natomiast mniejsze nadadzą się idealnie do wypełniania wąskich szczelin.