Work Hour
Remont, niezależnie od tego, czy zmieniamy aranżację jednego pomieszczenia, czy tworzymy wymarzony dom lub mieszkanie od końca, wymaga odpowiednich narzędzi. Jak ułatwić sobie pracę? Z pewnością każdy z nas zadaje sobie takie pytanie. Aby pomóc wybrać odpowiednie narzędzia, tworzymy serię poradników, mających na celu ułatwienie stworzenia idealnego zestawu narzędzi budowlanych do wszystkich zadań.
W tym artykule opowiemy o mieszadłach – dlaczego warto je mieć, w czym mogą nam pomóc i jakie typy wyróżniamy.
Dlaczego warto mieć mieszadło skręcane?
Mieszadło przede wszystkim ma za zadanie mieszać różne masy. Kleje, zaprawy, farby, ale również beton i półpłynne lepkie materiały z wypełnieniem piaskowym lub żwirowym. Do półpłynnych lepkich materiałów polecamy mieszadło trójłopatkowe skręcane, ocynkowane. Do zestawu można dokupić przedłużkę M14, dostępną w trzech długościach, która pozwala na dostosowanie długości mieszadła do pożądanej wysokości użytkownika. Zwiększa to komfort pracy i pozwala na wygodne mieszanie np. betonu. Aby uzupełnić zestaw, niezbędnikiem jest przejściówka do mieszadła, dzięki której mamy możliwość przejścia z gwintu M14 na SDS lub HEX. Zestaw taki to przede wszystkim wygoda użytkowania i komfortowe mieszanie różnych mas.
Jak prawidłowo rozrobić masy gotowe i gładzie?
Prawidłowo rozrobiona masa gotowa i gładź to jeden z punktów udanego remontu. Tak rozrobione masy pozwolą na skuteczne i solidne prace remontowo-wykończeniowe, co później przełoży się na doskonały wygląd naszych ścian. Mieszadłem, które świetnie radzi sobie z masami gotowymi i gładziami jest mieszadło TytanX, którego unikalny kształt łopatek miesza masę z boków, z góry i z dołu, dzięki czemu mamy pewność niepowstawania grudek oraz niepożądanych bąbli powietrza. Dzięki specjalnej konstrukcji z kołem mieszadło podczas pracy na wolnych obrotach nie rysuje ścianek wiadra, a tym samym mieszanka nie ulega zanieczyszczeniu drobinkami plastiku. Obecnie coraz częściej spotykamy się z gotowymi suchymi mieszankami tynkarskimi, które wystarczy jedynie rozrobić z odpowiednią ilością wody. Ułatwią to na pewno inne mieszadła z naszej oferty. Rozrobioną zaprawę należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Nadaje się do użycia od razu wymieszania. Ważne: zaprawę należy wykorzystać w ciągu 4 godzin. Jeżeli nie potrzebujemy dużej ilości zaprawy, warto rozrobić ją w wiadrze budowlanym.
Jakie są typy mieszadeł i do czego najlepiej się nadadzą?
W ofercie sklepu Instar znajdziesz wiele różnych typów mieszadeł. Przygotowując artykuł, chcielibyśmy również przybliżyć typy mieszadeł i do czego najlepiej je wykorzystać!
Mieszadło kielichowe najlepiej wykorzystać do materiałów sypkich, mas uszczelniających i zapraw samopoziomujących,
Mieszadło ślimakowe i mieszadło śrubowe sprawdzi się do gotowych zapraw klejowych, gładzi szpachlowych oraz zapraw do spoinowania. Warto wyróżnić mieszadło ślimakowe z gwintem ocynkowane, którym można mieszać jastrych, tynki strukturalne oraz masy izolacyjne,
Mieszadło trójłopatkowe nadaje się do mieszania zapraw, betonu, tynków i innych półpłynnych lepkich materiałów.
Warto wspomnieć o tym, że mieszadła dostępne są w formie malowanej i ocynkowanej oraz zawierają różne rodzaje mocowania, takie jak: hex, sds oraz gwint (M14). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszadeł z naszej oferty! Warto również obejrzeć film, w którym można zobaczyć nasze mieszadła w akcji.
Więcej o naszych mieszadłach w poście Mieszadła Budowlane, zapraszamy!