Profesjonalna pomoc przy pracach dekoracyjnych

Projektowanie wymarzonego domu lub mieszkania zawsze jest bardzo ekscytującym momentem. Możemy wybrać kolory ścian, wygląd podłóg, a potem skupiamy się na elementach wnętrzarskich – meblach, dodatkach i tak dalej. Jednakże, zanim przystąpimy do ostatecznego etapu prac wykończeniowych, powinniśmy pomyśleć o tym, jak wyobrażamy sobie wygląd naszych ścian. Możliwości jest wiele, w końcu każdy ma inną wizję wyglądu swoich czterech kątów. Aby pomóc w wyborze odpowiednich dekoracji na ścianach, przygotowaliśmy artykuł, który może w tym pomóc! Zapraszamy do przeczytania.

Jak przygotować ścianę do prac dekoracyjnych?

Prace dekoracyjne na ścianach wymagają odpowiedniego przygotowania ściany. Musimy zadbać w szczególności o ułożenie przewodów elektrycznych, a następnie wykonać szereg prac, które zostawią ścianę w doskonałym stanie. W poprzednim wpisie opisaliśmy dokładnie Jak poprawnie przygotować i nałożyć szpachlę na ścianę.

Jakie narzędzia będą potrzebne do prac dekoracyjnych przy ścianach?

Chcąc stworzyć niebanalne i interesujące wzory na ścianach, zastanawiamy się: jakie narzędzia przydadzą się najbardziej i co powinno znaleźć się w moim wyposażeniu. Warto zadbać o podstawowe elementy, na przykład kastra budowlana okrągła, która ułatwi rozrabianie gładzi, szpachli i innych materiałów niezbędnych do zadbania o odpowiedni wygląd ścian. Przydatna będzie również paca dekoracyjna trawiasta, która sprawdzi się do wykonywania regularnych wyżłobień i wzorów: kół, półkoli, efektów wzdłużnych lub poprzecznych. Poszukując inspiracji, trafiamy na wiele różnych wzorów, które pojawiają się na ścianach, ale nie wiemy, jak je zrobić? Przychodzimy z pomocą!

Praca trawiasta Instar idealnie nadaje się do prac dekoracyjnych na ścianach

Jak wykonać dekoracje na ścianach?

Na początku musimy zadbać o to, aby ściana była w jak najlepszym stanie. O tym wspominaliśmy wyżej, więc teraz poprowadzimy Was krok po kroku przez proces tworzenia faktury na ścianach. Fakturowanie ściany może być przeprowadzane również za pomocą zębatej pacy, na przykład pacy nierdzewnej ze stopką z poliamidu. Należy jej użyć po to, aby wzór był wyraźniejszy.

Najpierw powinniśmy nałożyć na ścianę tynk strukturalny, który jest gęstą masą z drobnymi kamykami i grubym piaskiem. Do kształtowania potrzebna będzie warstwa masy grubości 2-5 milimetra, jego nanoszenie wymaga pewnego wysiłku fizycznego. Zębata paca zostawia na ścianie wzór linii. Możemy dzięki temu zacząć tworzyć koliste esy-floresy lub pionowe albo poziome linie, które optycznie poszerzą lub podwyższą pomieszczenie. Dzięki standardowej pacy mamy możliwość stworzenia interesującego motywu – jedynym czynnikiem jest kąt nachylenia oraz nacisk na powierzchnię. Możemy również użyć farby strukturalnej, która ma rzadszą konsystencję niż tynk i zawiera tylko piasek krzemiankowy.

W przypadku chęci stworzenia ciekawych dekoracji, warto użyć również pacy dekoracyjnej trawiastej, która dzięki elastycznemu i wytrzymałemu włosiu pomoże stworzyć piękne wyżłobienia. Jednym z przykładowych efektów jest „meteor”, który przy użyciu pacy dekoracyjnej trawiastej prezentuje się następująco:

Powierzchnia ściany po dekorowaniu jej Pacą trawiastą Instar

H2: Co należy zrobić po stworzeniu dekoracji na ścianie?

Zanim to nastąpi powinniśmy jeszcze użyć pacy elastycznej weneckiej TytanX Professional w celu przygładzenia uzyskanej struktury, by dała jeszcze bardziej ciekawy efekt. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, ilość efektów możliwych do uzyskania jest ogromna. Następnie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na związanie i utwardzenie materiału. W kolejnym kroku możemy sięgnąć po pędzel i pomalować ścianę.

Paca elastyczna wenecka TytanX do wygładzania powierzchni Instar

H1: Dlaczego warto zdecydować się na posadzki żywiczne i co pomoże w ich wykończeniu?

Posadzki żywiczne to jeden z najbardziej popularnych i efektownych sposobów na stworzenie ciekawie wyglądającego podłoża naszego mieszkania lub powierzchni roboczej. Niezastąpionym narzędziem przy wykonywaniu posadzek żywicznych „wylewanych” oraz posadzki cementowej samopoziomującej jest rakla do żywic TytanX Professional. Idealnie nada się również przy pracy na mniejszych powierzchniach, takich jak blaty drewniane, czy meble.

Rakla do żywic TytanX Instar

Posadzki żywiczne mają wiele zalet, do których należą między innymi wysoka trwałość, odporność na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, wysoka twardość oraz nieprzepuszczalność. Warto również wspomnieć o prostocie utrzymania posadzki w czystości i właściwościach antyelektrostatycznych.

Wylewanie posadzki żywicznej Instar