mieszadła budowlane

Mieszadła budowlane Instar

Mieszadła budowlane są wpisane w historię firmy Instar od samego początku działalności. Blisko 30 lat temu rozpoczęliśmy produkcję naszych narzędzi właśnie od mieszadeł. Wraz z upływem czasu mieszadła Instar zmieniały się pod wpływem rynkowych trendów, dostępności coraz lepszych materiałów i rozwiązań technologicznych. Pojawiały się nowe pomysły, wynikające z chęci zaspokojenia potrzeb różnego typu klientów i różnych zastosowań mieszadeł. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że o mieszadłach wiemy bardzo dużo.

Mieszadła budowlane Instar – jak to się zaczęło

W latach 90-tych mieszadła budowlane na rynku narzędzi były czymś zupełnie nowym. W tamtym okresie mało kto wykorzystywał mieszadło do mieszania klejów i farb. Wówczas do takich celów wykorzystywany był zwykły… patyk. Jednak wraz z upływem czasu wiele firm budowlanych zaczęło przykładać coraz większą wagę do optymalizacji poszczególnych procesów. Kiedy okazało się, że wykorzystując mieszadło można nie tylko oszczędzić czas, ale również w znaczący sposób poprawić jakość mieszanego materiału, mieszadła szybko stały się bardzo popularnym produktem. Dziś trudno byłoby wyobrazić sobie bez nich plac budowy…

Początki produkcji mieszadeł budowlanych Instar to mieszadła do farb. W tamtym czasie produkowaliśmy 4 rodzaje mieszadeł w rozmiarach 60, 80, 100 i 120. Były to mieszadła wyłącznie na sześciokancie. Co warte wspomnienia, już pierwsze mieszadła Instar posiadały lewy gwint. Dzięki temu farby i kleje nie chlapały podczas mieszania, a mieszany materiał był wciągany do środka. Ponadto dzięki zastosowaniu odpowiednich skrzydeł konsystencja mieszanego materiału była gładka i równomierna. Znacząco ułatwiało to dalsze prace budowlane i ma wpływ na jakość wykonywanej pracy.

mieszadło do farb 60 mm

Mieszadła budowlane Instar – co je wyróżnia?

Od początku produkcji nasze mieszadła budowlane znacząco ewoluowały. Jedną z głównych cech mieszadeł Instar jest ich wysoka trwałość. Do produkcji naszych mieszadeł wykorzystywane są najlepszej jakości materiały, takie jak wysokiej jakości blacha, pręty sześciokanty oraz pręty okrągłe na SDS. Każde mieszadło w ofercie Instar ma swój indywidualny proces produkcyjny, obejmujący przygotowanie łopatek i kółek, a następnie spawanie tych elementów. Na koniec mieszadła są malowane proszkowo lub cynkowane. Dzięki temu mieszadła Instar są również bezpieczne dla środowiska.

Odpowiednia grubość wykorzystywanych w produkcji mieszadeł materiałów, zarówno skrzydeł jak i prętów, a także zastosowanie ciągłego spawu sprawia, że mieszadła Instar nie mają sobie równych. W porównaniu do dominujących na rynku, zgrzewanych chińskich mieszadeł, jakość mieszadeł Instar jest bezkonkurencyjna. To jeden z głównych powodów, dla których Instar jest w chwili obecnej czołowym producentem mieszadeł w Polsce i drugim co do ilości producentem w Europie.

Oferta mieszadeł Instar

Aktualnie w naszej ofercie znaleźć można blisko 80 typów mieszadeł obejmujących zarówno najbardziej popularne mieszadła do do farb i mieszadła do zapraw (tzw. mieszadła włoskie), jak również bardziej niszowe mieszadła, cieszące się zaskakująco dużą popularnością. Coraz lepszą sprzedaż notują mieszadła SDS i mieszadła na gwint M14.

mieszadła budowlane

Jako producent mieszadeł z bogatym, wieloletnim doświadczeniem jesteśmy w stanie wyprodukować każdy typ mieszadła według nadesłanego przez klienta projektu. Oczywiście przy zapewnieniu minimum logistycznego.

Mieszadła do konkretnych zastosowań

Mieszadła Instar produkowane są do konkretnych zastosowań. W naszej ofercie znaleźć można mieszadła dedykowane do określonych prac, co staje się dużym ułatwieniem np. w przypadku pracy w których materiał nie może być napowietrzany. W naszym katalogu znaleźć można informacje dotyczące zastosowania konkretnych mieszadeł. Informują o tym również stosowne zawieszki na mieszadłach.

Dedykowanie mieszadeł to jedynie wskazówka technologiczna. Wiele spośród naszych mieszadeł może być również stosowana uniwersalnie, w zależności od upodobań i przyzwyczajeń klienta.

Komfort użytkowania mieszadeł

Projektując nasze mieszadła staramy się myśleć zarówno o ich trwałości, efektywności i komforcie pracy. Wsłuchujemy się w głosy, opinie i potrzeby naszych kontrahentów, tworząc mieszadła które spełniają ich oczekiwania. Dbając o komfort użytkowania produkujemy przedłużki dzięki którym każde mieszadło można dostosować do wzrostu użytkownika. Ma to ogromne znaczenie dla komfortu podczas wielogodzinnych prac. W naszej ofercie dostępne są również przejściówki, dzięki którym dowolne mieszadło Instar można podpiąć do mieszarek obsługujących SDS czy M14.

Jak dbać o mieszadło?

Istotnym czynnikiem wpływającym na trwałość mieszadła jest odpowiednie czyszczenie po zakończeniu pracy. Każde mieszadło powinno być myte na mokro, dzięki czemu unikniemy destrukcyjnego obijania przed rozpoczęciem kolejnej pracy. Również tutaj postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzeb naszych klientów, tworząc dostępną w naszej ofercie, specjalną myjkę do mieszadeł.

myjka do mieszadeł

Mieszadła Instar – opinie użytkowników

A co o mieszadłach Instar sądzą ich użytkownicy?

„Miesza doskonale, nie bije i nie chlapie jak tanie, chińskie mieszadła…”

ocena

„Prosty sprzęt, ale bardzo wydajny. Duży plus za świetne przejściówki, dzięki którym lepiej się pracuje…”

ocena

„Bardzo dobre mieszadło nie bije na boki, a przez to że jest pomalowane klej nie czepia się mieszadła jak w mieszadłach z ocynku…”

ocena

Mieszadła budowlane Instar – nowe rozwiązania

W kwestii mieszadeł budowlanych nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Dział naszych mieszadeł rozwija się dynamicznie, wprowadzając coraz to nowsze rozwiązania technologiczne i udoskonalając dotychczasowe patenty. Nowe pomysły, nowe trendy, nowe materiały – wszystko to z pewnością będzie mieć wpływ na kolejne mieszadła, którymi – miejmy nadzieję – już niedługo pochwalimy się w naszej ofercie.