beton komórkowy

Do czego wykorzystuje się beton komórkowy?

Beton komórkowy jest materiałem, który najczęściej wykorzystywany jest do budowy domów jednorodzinnych. Używa się go do stawiania ścian i stropów. Warto wspomnieć, że beton komórkowy obecnie bardzo zyskuje na popularności. Dzięki temu powstają nowe rodzaje, wykazujące inne właściwości.

Dlaczego wzrasta popularność betonu komórkowego?

Sprzedaż betonu komórkowego z roku na rok wzrasta coraz bardziej. Spowodowane jest to kilkoma czynnikami, które postaramy się przybliżyć. Największą zaletą betonu komórkowego są jego właściwości izolacyjne, a jego obróbka jest prosta i bezproblemowa. Beton komórkowy jest niezwykle ekologiczny, gdyż nie zawiera żadnych substancji szkodzących ludzkiemu zdrowiu. Jest to materiał odporny nie tylko na działanie ognia, ale także na pleśń i grzyby oraz korozję chemiczną – jest materiałem niestarzejącym.

Ściana z betonu komórkowego Instar

Co można wykonać z betonu komórkowego?

Beton komórkowy znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Jednakże najlepiej sprawdza się do budowy ścian zewnętrznych jedno- i wielowarstwowych oraz ścian wewnętrznych. Nie zaleca się używanie betonu komórkowego do ścian działowych, gdyż jego właściwości izolacji akustycznej nie są najlepsze. Jeżeli koniecznie chcemy stworzyć z niego ściany działowe, to przede wszystkim powinniśmy zastosować beton komórkowy w pomieszczeniach takich jak: spiżarnia albo piwnica. Dużą wagę należy przywiązać do sposobu ułożenia bloczków, niezwykle ważne jest by były równo ułożone, by mogły spełnić swoje zadanie.

Jak odpowiednio przygotować beton komórkowy?

Aby odpowiednio przygotować beton komórkowy, a następnie zadbać o wszystkie szczegóły, powinniśmy posiadać odpowiednie narzędzia. Kielnia do betonu komórkowego to niezbędnik przy pracach z tym materiałem. Służy do rozprowadzania zaprawy na bloczkach z betonu komórkowego. Uchwyt z drewna bukowego zapewnia niezwykłą trwałość. Kolejnym narzędziem budowlanym, które ułatwi zadanie, będzie przyrząd kątowy do cięcia. Pozwoli on na równe i łatwe dopasowywanie bloczków pod dany wymiar. Przy budowaniu danej ściany powinniśmy również zadbać o to, aby znalazło się w niej miejsce na instalację elektryczną. Aby zrobić je w betonie komórkowym, najlepiej sprawdzi się rylec, który jest niezwykle trwały i solidnie wykonany. Ułatwi on wszystkie prace związane z odpowiednim przygotowaniem ściany do późniejszych działań. Ostatnim niezbędnikiem jest dozownik do zapraw murarskich, który ułatwia nakładanie zaprawy i kleju na mur z betonu komórkowego.

Jakie narzędzia będą potrzebne do przygotowania betonu komórkowego? Instar

Beton komórkowy również sprawdzi się do budowy nadproża. Belka wykonana z tego materiału doskonale rozłoży ciężar ściany na mur znajdujący się po obu stronach otworu. Warto wspomnieć o tym, że beton komórkowy można również zastosować do elementów wewnętrznych, na przykład półek szafy albo obudowy kominka. Beton komórkowy to materiał, który świetnie sprawdzi się przy pracach wykończeniowych.