Szpachla wykończeniowa TytanX Professonial do zadań specjalnych

Nasza nowość, czyli szpachla wykończeniowa TytanX to idealne narzędzie dla wszystkich osób, które zajmują się zawodowo pracami remontowo-budowlanymi i nie tylko. Sprawdzi się również w domu podczas małych remontów. Szpachla wykończeniowa służy do napraw niewielkich powierzchni oraz końcowego wyrównywania powierzchni przed nakładaniem podkładów. Jest to niezbędne w szczególności, gdy chcemy, aby ściana po remoncie wyglądała perfekcyjnie. Zacznijmy od podstaw.

Co wchodzi w skład zestawu szpachli wykończeniowej TytanX Professional z walizką?

Walizka wysokiej jakości

Szpachla wykończeniowa TytanX Professonial to narzędzie dostępne w 5 rozmiarach (250 mm, 400 mm, 600 mm, 800 mm i 1000 mm). Wszystko znajduje się walizce, która wykonana jest z najwyższej jakości polipropylenu. Co więcej, jest ona elastyczna, co zapobiega ryzyku pęknięć i złamań. Całość zamykana jest na 4 zatrzaski, co skutecznie zabezpiecza elementy przed wypadnięciem. Walizka jest również wypełniona pianką, dzięki czemu narzędzia nie ulegną uszkodzeniu podczas transportu.

Dodatkowe narzędzia, które są niezbędne przy wykonywaniu gładzi oraz innych prac remontowo-budowlanych

W zestawie znajduje się również kij teleskopowy wykonany z włókna szklanego, który pracuje w zakresie od 90 do 140 centymetrów. Do walizki dołączony jest również wielofunkcyjny uchwyt przegubowy TytanX, który zamontowany ze szpachlą wykończeniową, umożliwia pracę z różnymi rodzajami kijów teleskopowych i pełną regulację kąta nachylenia. W walizce można znaleźć również wałek do gładzi o szerokości 25 centymetrów. Posiada on dwukomponentową rączkę i stalowy pręt. Jeżeli chodzi o tę kwestię – bardziej polecamy uchwyty do wałków ze stali. Aluminiowe mogą się wyginać, gdyż gładź jest cięższa od farby. Dostępność szpachli wykończeniowej w pięciu rozmiarach umożliwia profesjonalne wykonywanie gładzi. Dodatkowo zestaw jest bardzo kompaktowy – umożliwia wykonywanie prac więcej niż jednej osobie. Przyspiesza to wykonanie remontu.

Jakie ostrza można znaleźć w zestawie?

Ostrza, które są zamontowane w szpachli wykończeniowej TYTANX Professional, dostępne są w dwóch grubościach: zarówno 0,3 mm, jak i 0,5 mm.  Ostrza są wymienne i wykonane ze stali nierdzewnej, elastycznej i kwasoodpornej. Ich profil jest zamknięty przykręconą zaślepką, która zabezpiecza ostrze przed wypadnięciem i zapewnia bezpieczeństwo pracy. Można również skorzystać z tego jako z opcji wymiany lub w przypadku zużycia: zamiast kupować nową szpachlę, wystarczy wymienić ostrze, co jest opcją ekonomiczną.

Stal o twardości RM do 2200 MPa zapewnia długą żywotność, a zaokrąglone naroża uchronią przed urazami. Nie można zapominać o ergonomicznym korpusie – dzięki zastosowanemu tworzywu jest znacznie lżejszy od korpusów aluminiowych. Dodatkowo jest on antypoślizgowy, co ułatwia trzymanie szpachli i pozwala na przyśpieszenie prac remontowych lub budowlanych.

Dlaczego warto zdecydować się na szpachlę wykończeniową TYTANX Professional?

Szpachla wykończeniowa TytanX Professional to przede wszystkim wysoka jakość – ze względu na wykorzystane komponenty posłuży przez długie lata. Dodatkowo ostrza ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej pozwolą na przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac remontowo-budowlanych. Jest to w szczególności ważne, gdy czeka nas wyremontowanie większych powierzchni.

Szpachla wykończeniowa TytanX Professional jest niezwykle kompaktowa i poręczna. Korpus wykonany z wytrzymałego tworzywa PVC, który jest antypoślizgowy, ułatwia trzymanie i minimalizuje ryzyko wypadku podczas wykonywania pracy. Warto przypomnieć, że zestaw ten zawiera aż pięć różnych długości szpachli – przyspiesza to pracę i sprawia, że może korzystać z niego więcej osób.