Komplet glazurniczy

Komplet glazurniczy to jedna z nowości w naszej ofercie. W dzisiejszym poście kilka słów o tym niezbędniku każdego glazurnika.

komplet glazurniczy

Komplet glazurniczy – podstawowe narzędzie każdego glazurnika

Praca glazurnika wymaga od niego niezbędnych narzędzi, aby mógł wykonywać ją z wysoką skutecznością i profesjonalizmem. Nie można zapominać, że do zadań glazurnika należą: przygotowanie ścian oraz zapraw i klejów, do ich nanoszenia na powierzchnię ściany i płytki, a także spoinowanie szczelin między ułożonymi płytkami. Poza tym korzysta on z maszyn i urządzeń, które są niezbędne do obróbki elementów (przycinania, wycinania otworów, doszlifowywania krawędzi itp.). Wśród narzędzi, które są podstawą każdego profesjonalnego glazurnika, znajdują się między innymi: pace i kielnie do fugowania, pace zębate, mieszadła do zapraw i kleju, gąbki hydrochłonne i włókniny ścierne, systemy poziomowania, młotki gumowe itd. Nasz najnowszy komplet glazurniczy umożliwia odświeżenie wszystkich posiadanych narzędzi – dzięki temu prace będą przebiegały szybko i skutecznie.

Narzędzia, które wchodzą w skład kompletu glazurniczego

Rajberka nierdzewna, czyli niezbędnik w pracach wykończeniowych

Rajberka nierdzewna jest jednym z najważniejszych narzędzi przy pracach wykończeniowych. Przy jej pomocy z łatwością rozprowadzisz zaprawę lub klej, jest stosowana w technice dociskowej układania płytek. Posiada różne rodzaje zębów do wyboru.  Produkt, który znajduje się w komplecie glazurniczym, został wyposażony w uchwyt z tworzywa sztucznego, który cechuje się wysoką jakością i trwałością.

Mieszadło do farb 80 mm – emulsja bez żadnych grudek

Mieszadło do farb, które znajduje się w komplecie glazurniczym, pozwoli na wymieszanie np. farby emulsyjnej i akrylowej, lakieru, bejcy przed użyciem. Przy nakładaniu jakichkolwiek płynów bardzo ważne jest, aby były jednolite i nie miały żadnych grudek. Zapobiegnie to ryzyku późniejszego nieestetycznego wyglądu. Poza tym mieszadło do farb można wykorzystać nie tylko przy pracach glazurniczo-wykończeniowych, ale również podstawowych budowlanych.

Fugownica – skuteczne rozprowadzanie zaprawy w szczelinach

Fugownica dzięki swojemu zastosowaniu, jest jednym z najważniejszych narzędzi prac glazurniczo-wykończeniowych. Pozwala ona na precyzyjne rozprowadzanie zaprawy w szczelinach pomiędzy różnymi rodzajami płytek ściennych i podłogowych. Nadaje się idealnie do różnych ich typów: ceramicznych, gresowych albo kamiennych.

Kielnia sztukatorska, czyli kolejny niezbędnik sprawnego nakładania zapraw

Kielnia sztukatorska, która znajduje się w komplecie glazurniczym, jest nierdzewna i posiada uchwyt z drewna bukowego. Dzięki temu jest solidna, a jej użycie komfortowe. Kielnia sztukatorska umożliwia sprawne nakładanie zapraw, klejów oraz gładzi – przyda się nie tylko podczas prac glazurniczo-wykończeniowych. Dzięki wykonaniu ze stali jest odporna na szkodliwe czynniki, zarówno mechaniczne, jak i biologiczne.

Wiadro, rolki do wiadra i kratka do wiadra

Nie trzeba tłumaczyć, że wiadro jest podstawowym narzędziem przy pracach glazurniczo-wykończeniowych. Te znajdujące się w komplecie glazurniczym jest prostokątne i ma pojemność 22 litrów. W komplecie glazurniczym znajdują się również rolki do wiadra, które umożliwiają usuwanie nadmiaru wody z pacy. Dzięki temu mycie płytek po fugowaniu nie będzie stanowić problemu. Rolki do wiadra cechują się wysoką odpornością na zniekształcenia, więc nawet częste stosowanie nie zniszczy ich powłoki. W razie potrzeby można je zdemontować. Dedykowana kratka do wiadra na wysokich nóżkach służy do płukania i odciskania nadmiaru wody po wypłukaniu narzędzi, co w efektywny i kontrolowany sposób ułatwia proces mycia.

Paca PCV, czyli pomocnik przy czyszczeniu fug

Paca PCV znajdująca się w komplecie glazurniczym posiada blat roboczy z gęstą gąbką nacinaną o małych porach. Służy ona do przemywania płytek po fugowaniu. Dzięki specjalnym nacięciom skutecznie zbiera zabrudzenia z czyszczonej powierzchni.

Dlaczego warto zdecydować się na komplet glazurniczy?

Komplet glazurniczy poza posiadaniem wszystkich niezbędnych narzędzi, może być używany nie tylko przy pracach glazurniczo-wykończeniowych. Jego uniwersalność pozwala na wykorzystanie części narzędzi również przy typowych pracach remontowych. Ponadto dzięki wszystkim elementom, które znajdują się w komplecie glazurniczym, nie musimy się martwić, że jakiegoś narzędzia zabraknie przy pracach glazurniczych. Warto wspomnieć, że komplet glazurniczy nada się nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla osób zaczynających swoją przygodę z glazurnictwem!