Tarnik do fasad w praktyce

Choć od oficjalnej premiery minęło kilka dni, tarnik fasadowy TytanX Professional spotkał się z wielkim zainteresowaniem naszych partnerów i klientów. To nowe narzędzie w katalogu Instar ma szansę stać się prawdziwym „game changerem” w pracy z elewacjami i wyrównywaniem styropianu. W dzisiejszym poście sprawdzamy, jak tarnik do fasad spisuje się w praktyce.

Tarnik do fasad – projekt z którego jesteśmy dumni

Każdy nowy projekt narzędzia, choć na papierze może wydawać się prosty, w rzeczywistości jest pełen wyzwań, którym trzeba sprostać. Zanim tarnik fasadowy TytanX Professional trafił na naszą halę produkcyjną, spędziliśmy wiele godzin w dziale innowacji, dopracowując każdy jego szczegół.

O tarnikach do styropianu wiemy już bardzo dużo. Kiedy zaczęliśmy pracę nad tarnikiem fasadowym, mieliśmy wizję narzędzia, które jeszcze bardziej poprawi komfort i precyzję pracy z elewacjami. Potrzebowaliśmy jedynie czasu, by tę wizję przełożyć na rzeczywistość. Testowaliśmy, zmienialiśmy, wracaliśmy do szkiców, tylko po to, by finalne narzędzie spełniało oczekiwania. Skupialiśmy się na precyzyjnych parametrach, nie zapominając o ergonomii i wygodzie użytkowania. To była praca zespołowa na najwyższym poziomie, gdzie każdy szczegół miał znaczenie.

Kiedy w końcu tarnik do fasad był gotowy, wiedzieliśmy, że jest dopracowany w każdym calu. Dziś możemy cieszyć się jego pełnym potencjałem. Jesteśmy dumni z tego projektu i wierzymy, że tarnik do fasad z linii TytanX w pełni zasłuży na miano Mistrza Prostych Ścian!

Tarnik do fasad – pierwsze opinie z pracy naszym narzędziem

Jeszcze przed premierą udostępniliśmy kilku osobom do testów nasz tarnik fasadowy TytanX Professional. Opinie z jego użytkowania były bardzo dobre, by nie powiedzieć – entuzjastyczne. Profesjonaliści od elewacji, mający do czynienia z wyrównywaniem ścian na co dzień, docenili przede wszystkim dużą precyzję pracy tarnikiem. Już wykorzystanie najkrótszego profilu 800 mm z dwoma ostrzami daje znaczącą różnicę w pracy, zwłaszcza w porównaniu do zacierania ścian klasycznymi tarnikami do styropianu. Według opinii naszych ekspertów praca tarnikiem przebiega znacznie szybciej i cechuje się dużo większą precyzją.

Pierwsze opinie dotyczące tarnika wskazują, że wyprofilowany uchwyt z miejscem na kciuk i zamknięcie palców świetnie leży w dłoni i pozwala na wydajną, ergonomiczną pracę. Jedna z zakończonych ostrzej krawędzi uchwytu sprawdza się doskonale jako łata. Wystarczy przechylić tarnik na bok, by od razu widzieć nierówności do wyprowadzenia.

Ponadto, zdaniem naszych specjalistów praca tarnikiem jest łatwa, a wyrobienie sobie nawyku zacierania „na krzyż”, lub ruchami półkolistymi nie stanowi większego problemu. Pracując tarnikiem do fasad nie trzeba używać wielkiej siły fizycznej. Jedynie najdłuższy z profili, mający długość aż 2000 mm jest pod tym względem nieco bardziej wymagający. To jednak aż 2 metry zacieranej powierzchni!

Choć każdy profil tarnika zebrał pozytywne opinie, to najbardziej obiecujący zdaniem naszych ekspertów wydaje się być profil o długości 1600 mm. To właśnie on został uznany za najbardziej optymalne narzędzie do pracy ze ścianą. W zależności od twardości styropianu, jednym kompletem ostrzy można wyrównać ponad 1000 m elewacji! To świetny wynik i dowód na to, że wymienne ostrza tarnika pozwalają na pracę przy wielu projektach.

Zwrócono również uwagę na płynne odprowadzanie drobin materiału ścieranego w otwartym profilu tarnika. Choć sam materiał może się elektryzować i przywierać do tarnika, jego przedmuchanie to kwestia paru sekund.

Tarnik fasadowy TytanX – galeria zdjęć

By pokazać zastosowanie tarnika fasadowego TytanX Professional w praktyce, przygotowaliśmy jeszcze kilka zdjęć. Zachęcamy do ich obejrzenia.

Więcej informacji o naszym nowym narzędziu w poście Tarnik fasadowy TytanX Professional – mistrz prostych ścian!