Kategorie

Pace PCV i ABS

Strona główna » Narzędzia ręczne » Pace PCV i ABS

Pace PCV i ABS to pace wykonane z najlepszych materiałów, dzięki czemu są odporne na korozje oraz działanie czynników zewnętrznych. Nasze narzędzia charakteryzuje ergonomia oraz wytrzymałość.

Pace te przeznaczone są głównie do pracy z tynkiem. Posiadając odpowiednie umiejętności i narzędzie możemy wykonać odpowiednią fakturę ściany.

Rodzaje faktur ścian i ich wykonanie:

tynk nakrapiany – popularnie nazywany barankiem. Jest to tynk, do którego wykonania wykorzystuje się specjalną pacę lub kielnię.

tynk narzucany – Uzyskuje się go za pomocą pac lub kielni, rozcierając tak, aby powstały niesymetryczne względem siebie pasy ozdobne.

tynk gniazdkowy – Wygląda jak oczka z wgłębieniami. Gładź nakłada się tak cienką warstwą, aby prześwitywała warstwa tynku.

tynk zmywany – Bezpośrednio po nałożeniu zaciera się go pacą lub mokrą ścierką. Po kilku dniach czynność zmywania powtarza się.

tynk drapany (cyklinowany) – Łudząco przypomina kamień, powstaje wskutek lekkiego związania tynku i wyłupania z niego grubszych ziaren kruszywa.

tynk kraterowany – Na świeży narzut przykłada się pacę i ją odrywa z warstwą zaprawy, powstałe wypukłości przypominają wyglądem kratery.

tynk dociskany – polega na odbijaniu na tynku wzorów, np. poprzez gotowe szablony.