Piły, nożyce i sekatory to jedne z najważniejszych punktów wyposażenia każdego właściciela ogrodu. Przycinanie i modelowanie roślin i krzewów to bardzo ważna czynność, sprawiająca, że ogród będzie wyglądał atrakcyjniej i bardziej estetycznie. Aby tego dokonać, należy działać sprzętem dostosowanym do prac ogrodowych i rodzaju posiadanych krzewów. 

Nasze narzędzia ogrodowe mają wygodną, poręczną rączkę. Są ergonomiczne, wytrzymałe oraz posiadają atrakcyjną cenę. Dodatkowo, każde z narzędzi posiada swoje szczególne zastosowanie. Wyróżniamy wśród nich sekatory ogrodnicze i do gałęzi, nożyce do trawy i żywopłotu oraz piłę do gałęzi. Tak sprecyzowane nazewnictwo narzędzi ułatwia Państwu wybór odpowiedniego narzędzia i pozwala zaoszczędzić czas.

Podstawowe zasady przycinania krzewów.

– Podstawowa zasada przycinania krzewów jest taka, że jednorazowo można przyciąć do 15% rośliny. Należy się skupić przede wszystkim na suchych i chorych gałązkach.

– Jako pierwszy krok przycięcia należy odciąć martwą część, w taki sposób, aby nie uszkodzić zdrowej części.

– Na koniec ostrożnie i precyzyjnie ocinamy gałązkę w miejscu styku chorej lub martwej tkanki z tkanką zdrową, tak, aby nie odciąć zdrowej części lecz pozbyć się całej suchej i chorej.